BMW AutoKlub Polska
Ogólnopolski Klub Miłośników Samochodów BMW

Elektryka, Elektronika & Car Audio - [ E36] problem z licznikiem

k.f1972 - 2010-10-21, 22:28
Temat postu: [ E36] problem z licznikiem
witam jestem nowym uzytkownikiem,mam problem po wymianie licznika w e36 98r.licznik zaniza o 10km jaka jest przyczyna?
gorky - 2010-10-21, 22:41

Kolego przywitaj się w dziale powitań ... tak byłoby odpowiednio... co do Twojego pytania być może duża średnica koła jest tego przyczyną sprawdź rozmiar felgi i opony to częsty powód zaniżania wskazania prędkościomierza... Trzeba również pamiętać im większa prędkość tym większe przekłamanie licznika ;)
Wysoki86 - 2010-10-21, 23:14

ja mam aktualnie załozone felgi 18 cali i opone profil 40. Wg. nawigacji bardzo niewiele sie rozni predkosc i napewno nie az o 10 km.

Dlaczego wymieniales licznik i skad go masz ?

Możliwe jest że ktoś kombinował ze wskazówkami, ja już 1 licznik tak załatwiłem.

k.f1972 - 2010-10-22, 21:23

Witam.sorrki kolego ze sie nie przywitalem.
licznik dostalem od znajomego wiem ze roznily sie wskazowki w zegarach bo licznik byl ze starszego modelu od 95r.
wymienilem licznik bo wyswietlacz swiecil sie do polowy a nie raz normalnie.
wiec mam pytanie czy jak cofne troszke wskazowke czy to nie zaszkodzi?

kiedys mialem e36 coupe i pamietam ze nie bylo zadnych problemow licznikiem askazywal zgodnie GPS.zaluje ze sprzedalem moja coupe i kupilem sedana 98,ale coz zonie przeszkadzalo ze sa dwoje drzwi.

[MOD]: używaj edycji, zaczynaj zdania z dużej litery.

slav - 2010-10-22, 21:57

k.f1972 napisał/a:
Witam.sorrki kolego ze sie nie przywitalem.

Sorrki, ale dalej się nie przywitałeś :bag: .

Na stronie głównej forum jest taki tekst: !!! Wszystkich nowych użytkowników prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, poprawne wypełnienie Profil'u i przywitanie się w Temacie Powitań !!!

Myślę, że warto zastosować się do tego i przywitać się w temacie:
http://www.bmwautoklub.pl...c.php?p=246#246

Potem inaczej to wygląda, jak prosi się o poradę. :wstyd: Świadczy to również o tym, że ma się trochę szacunku do ludzi z forum.
:wstyd: :wstyd: :wstyd:

kris - 2010-10-23, 18:08

Nic nie zaszkodzi. Możesz cofać tę wskazówkę. Może poprzedni właściciel licznika zdejmował ją przy okazji zakładania białych tarcz, malowania wskazówek, etc. Normalnie wszystkie liczniki zawyżają o te 10km/h
k.f1972 - 2010-10-23, 22:18

ok.dzieki kolego musze rozebrac i sprawdzic te wskazowki
pozdrawiam i raz jeszcze dziekuje :jeee:

[Mod] Stosuj polskie znaki, zdania rozpoczynaj wielką literą i kończ je kropką

misiaczek5236 - 2013-01-24, 21:25

witam.odswieze kotleta :D pytanie mam w sprawie licznika.bmw stoi bez aku.przychodze,podlaczam i wsiadam.przekrecam kluczyk i na liczniku widac elegancko ilosc km itp.a po chwili juz nie widac.tak jakby pixele albo cos.jak przycisne i przytrzymam przycisk przy wyswietlaczu gdzie sa km to pokazuje sie.puszcze to ni ma.