| Mapa Google | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

baner

Poprzedni temat «» Następny temat
[ E39] 2002 przednia lampa ksenon po lifcie
Autor Wiadomość
das 

Moje BMW: E39 530D 02r M-PAKIET
Miejscowość: Podkarpacie
Wysłany: 2009-11-27, 07:06   
   Imię: darek

marcosz, :whaat: to dałeś mi do myślena

marcosz 
BMW AutoKlub Polska

Moje BMW: ALPINA B5S
Miejscowość: Gniezno
Wysłany: 2009-11-27, 08:57   
   Imię: Marek

Nie jest łatwo ale się udało ...korzystałem z pomocy kolegi @niunia i oli --->
Kod:

po pierwsze od razu wymień regulatory nr 2.
Potem wyciągasz lampę i najpierw wyciągasz z tyłu co się da. tj żarówki żarnik ksenona i takie tam. Wszystkie osłonki do zdjęcia.
Następnie eliminujesz stary regulator z lampy do tego potrzebujesz dwa cienkie i w miarę długie śrubokręty do wyjęcia odłamanej kulki z zatrzasku w odblasku. (u mnie oba regulatory właśnie przy kulce zaraz pękły). potem kręcisz tak długo śrubą regulacyjną danego regulatora aż reszta z niego wyjdzie.
Potem aby sobie ułatwić montaż nowych skróć o około 1 centymetr te skrzydełka na regulatorze ale skracasz nie od strony kulki tylko od drugiej strony(są one tylko po to aby był ładnie prowadzony regulator na śrubę i żeby się nie kręcił) po tym zabiegu trzeba sobie popić piwa aby się uspokoić. :norty:
teraz musisz wkomponować nowy regulator w lampę:)) troszkę ma opory ale wkładamy jego pod sam klosz (kulką do klosza a otworem do śruby regulacyjnej) i wsuwamy właśnie tymi skrzydełkami prowadzącymi w rowki prowadzące. Jak już ci się to uda i masz regulator nakierowany na śrubę regulacyjną to czeka cię kręcenie śrubą aż regulator wejdzie prawie do końca w prowadzenie(można też do oporu) wtedy pozostaje tylko nakierować odblask a dokładnie ten zatrzask co była w nim ułamana kulka na kulkę od nowego regulatora. Jak już przyłożysz do kulki ten zatrzask to dociskasz mocno aż kulka wskoczy w ten zatrzask.
Składasz wszystko z powrotem do kupy (osłonki żarówki i cała reszta) montujesz lampkę do autka i na stację diagnostyczna na ustawienie światełek. Teraz tylko się cieszyć z elegancko świecących świateł.

Jak coś jest niezrozumiałe albo coś to dajcie znać albo pytajcie.
Wiem też że w serwisach od lamp robią to dokładnie tak samo i biorą za to 150 PLN. Ja jak by ktoś miał blisko albo coś jestem tańszy: kilka browarów lub flaszka zapłacona mastercard ale wrażenia BEZCENNE :lol: :dance:

das 

Wysłany: 2009-11-28, 18:34   

Witam, wróciłem i teraz po całej operacji odstresowuję się Drinkiem :D

tere, link od Ciebie jest bdb niestety nasze piekarniki są za małe żeby włożyć tam lampę /chyba, że ktoś ma Kuchenkę w rozmiarze XXL :D
Poszła w ruch Opalarka - jednak niestety wlk. rozczarowanie, pomimo użycia szpachelek nie udało się rozkleić Lampy, a dalsze próby mogły skończyć się tragicznie dla tego klosza

marcosz, teraz kolej na twoje rozwiązanie,
niestety regulator nr 1 z opisu czyli ten który wg. opisu powinienem wymienić jako pierwszy ,,olałem" - bo nijak do niego niema dostępu
Z drugim ,,długim" który znajduję się w komorze lampy mijania poradziłem sobie po 1godz, po kilkunastu Q...wa, Ch... itp :angry:
Żeby go usadzić na miejscu trzeba postąpić zgodnie opisem który załączyłeś, ale wydaje Mi się że wystarczy skrócić tylko lewe skrzydełko - bo to ono głównie przeszkadza
WAŻNE NIE BAĆ SIĘ UŻYĆ SIŁY inaczej nic z tego i trzeba ściągnąć gumę z oprawy na dł. światło
UDAŁO SIĘ WYMIENIĆ jeden regulator :D
po złożeniu Lampy i zamontowaniu w aucie mogłem ją w końcu podnieść do góry /a że to prawa lampa to bardzo istotne/
samopoziomowanie działa, reszta też

PODSUMOWANIE:
Lampa po lifcie to PRAWDZIWA FRANCA nie polecam rozklejenia...

pozdrawiam

tere 
*Początkujący*

Moje BMW: 530
Miejscowość: szwa
Wysłany: 2009-12-26, 17:13   
   Imię: marcel

coz ja moge powiedziec, ja swoja lampe polifcie rozkleilem bo nie mialem pomyslow jak wymienic te regulatory. Na allegro widzialem ostatnio aukcje z aluminiowymi regulatorami do lamp po lifcie ale cena odrzuca od razu. Ja lampe rozkleilem w piekarniku + szpachelka. Nie da rady wsadzic calej lampy do piekarnika ale ustawilem 250*C i trzymalem przy otwartym piekarniku reka lampe by klei sie stopil, pozniej odwrotnie z kazdej strony lampy + szpachelka.Bylo ciezko za 1 razem bo byl to fabryczny silikon czarny ale juz za 2X kiedy rozklejalem lampy nie mialem problemow. Obydwie lampy rozklejalem bo czyscilem szklo od strony wewnetrznej oraz zmianielem soczewki na bixenon.;) stare wypalone soczewki wywalilem zastapilem rowniez oryginalnym HELLI od audi A6.

das napisał/a:

PODSUMOWANIE:
Lampa po lifcie to PRAWDZIWA FRANCA nie polecam rozklejenia...

Kup mi 4pak browarow to rozkleje Ci lampe na kazda pojedyncza czesc. ostatnio wymienialem u kumpla rozwniez soczewki bixen + obydwa regulatory z tym ze aluminiowe http://allegro.pl/item832...lna_zobacz.html

Tx 
Skipper

Moje BMW: E39 530iA Ex. E39 528i 96r/E34 525 tds 92r
Miejscowość: WOT
Wysłany: 2009-12-26, 20:13   
   Imię: Radek

tere napisał/a:
Kup mi 4pak browarow to rozkleje Ci lampe na kazda pojedyncza czesc. ostatnio wymienialem u kumpla rozwniez soczewki bixen + obydwa regulatory z tym ze aluminiowe http://allegro.pl/item832...lna_zobacz.html

cholera moze na wiosne sie odezwe do ciebie o pomoc :D

Pozdro

BMW - Banditen Motor Wagen
http://www.motoarchive.pl/noname

das 

Wysłany: 2009-12-28, 12:05   

tere, piwo i tak Ci się należy :piwko:
pozdrawiam

tere 
*Początkujący*

Moje BMW: 530
Miejscowość: szwa
Wysłany: 2010-01-07, 03:15   
   Imię: marcel

Tutaj moja wlasna instrukcja wymiany regulatorow .

Odpowiedz do tematu