Zbieżność kół / Geometria kół / Polecane serwisy? Gdzie?

Problemy z silnikami, skrzyniami, zawieszeniem, itp.

Moderatorzy: sysek, Marcin, siwy

Zbieżność kół / Geometria kół / Polecane serwisy? Gdzie?

Postautor: plboniecse » 2009-06-01, 11:28

Witam serdecznie,
mam problem z kierownica/wspomaganiem/zbieznoscia - do konca sam nie wiem.
- przy predkosciach do 40-50 km/h sila jaka trzeba wlozyc do lekkiego skretu w lewo i prawo jest taka sama, powyzej 50 km/h, lzej sie kreci w lewo, ciezej w prawo.
- podczas jazdy np 100-15 km/h i wiecej, ciezej znacznie chodzi kierownica w prawo niz lewo i do tego trzeba mniej kierownica skrecic w prawo aby samochod szybciej zaaragowal niz podczas tego samego manewru w lewo.
- cisnienie sprawdzone, kola wywazone, opony Ok, przejechaly 13'000km, geometria byla robiona w BMW FUS w Warszawie

Zapewne kwestia geometrii jednak pozostaje do zrobienia.
Jakie serwisy polecacie dla BMW (w moim przypadku 118d, 2008) gdzie solidnie ustawia geometrie zgodnie ze sztuka. Ustawialem juz 2 razy w serwisach BMW, ale ciagle mam wrazenie ze ktos raczej na ilosc niz na jakosc to robil. Prosze o pomoc gdzie i z kim moge w Warszawie i okolicach pogadac, aby mi katy i kierownice ustawil IDEALNIE PROSTO.
Dziekuje z gory na info.
plboniecse
-#BAP Członek honorowy
-#BAP Członek honorowy

Postautor: ludek » 2009-06-01, 12:44

plboniecse pisze: (...) Jakie serwisy polecacie (...)

Zajrzyj do "Polecanych" na stronie głównej forum.
Było, minęło...
ludek
-#Ranga5
-#Ranga5

Postautor: KGB » 2009-06-01, 15:29

nie masz tam jakiegos wynalazku bmw na przekladni planetarnej ? nie wiem czy wsadzali do jedynek ,wiec pytam

jezeli uklad klasyczny to masz pewnie problem z katem wyprzedzenia sworznia zwrotnicy na jednym kole - moze w cos ostro przywaliles jednym kolem
pamietaj ,ze gaz niszczy silniki ,ale tylko tym ,ktorzy go nie maja :naughty:
KGB
-#Norma2
-#Norma2

Postautor: plboniecse » 2009-06-02, 14:26

Witam,
osobiscie nie przywalilem w nic - samochod mam od 2 miesiecy, kupiony jak mial 9500km przebiegu z PREMIUM SELECTION. Druga sprawa to to ze ma wspomaganie elektryczne, nie klasyczna pompe itd. Geometria byla robiona. Ale moze rzeczywiscie zwroce uwage na "problem z katem wyprzedzenia sworznia zwrotnicy na jednym kole". Geometria to powinna wykazac.... a skoro byla robiona to dlaczego tego nie ustawili.
I rzeczywiscie moze byc wrazenie jak by wspomaganie przy skretach dzialalo z rozna sila?
Sebastian

PS> masz godnych fachowcow do polewcania z SUPER sprzetem do geometri co siedza w BMW i znaja sie na tym co robia? (Wawa)
plboniecse
-#BAP Członek honorowy
-#BAP Członek honorowy

Postautor: KGB » 2009-06-02, 15:18

zazwyczaj pod pojeciem sprawdzania ,czy robienia geometrii kryje sie poprostu sprawdzenie/zrobienie zbieznosci - moze dlatego ,ze na mcpersonie pozostale katy sa zazwyczaj nieregulowane ,ale jak cos sie stanie z wahaczem to oczywiscie ulegaja zmianie,

nie znam zakladow ,pytaj tego skrzata wyzej, bo on sie ostatnio jaral jakims zakladem co "komputerowo" sprawdza geometrie
pamietaj ,ze gaz niszczy silniki ,ale tylko tym ,ktorzy go nie maja :naughty:
KGB
-#Norma2
-#Norma2

Wróć do Mechanika