| Mapa Google | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

baner

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbieżność kół / Geometria kół / Polecane serwisy? Gdzie?
Autor Wiadomość
plboniecse 
*Początkujący*
PLBONIECSE

Moje BMW: E87 118d 2008
Miejscowość: Warszawa
Wysłany: 2009-06-01, 12:28   Zbieżność kół / Geometria kół / Polecane serwisy? Gdzie?
   Imię: Sebastian

Witam serdecznie,
mam problem z kierownica/wspomaganiem/zbieznoscia - do konca sam nie wiem.
- przy predkosciach do 40-50 km/h sila jaka trzeba wlozyc do lekkiego skretu w lewo i prawo jest taka sama, powyzej 50 km/h, lzej sie kreci w lewo, ciezej w prawo.
- podczas jazdy np 100-15 km/h i wiecej, ciezej znacznie chodzi kierownica w prawo niz lewo i do tego trzeba mniej kierownica skrecic w prawo aby samochod szybciej zaaragowal niz podczas tego samego manewru w lewo.
- cisnienie sprawdzone, kola wywazone, opony Ok, przejechaly 13'000km, geometria byla robiona w BMW FUS w Warszawie

Zapewne kwestia geometrii jednak pozostaje do zrobienia.
Jakie serwisy polecacie dla BMW (w moim przypadku 118d, 2008) gdzie solidnie ustawia geometrie zgodnie ze sztuka. Ustawialem juz 2 razy w serwisach BMW, ale ciagle mam wrazenie ze ktos raczej na ilosc niz na jakosc to robil. Prosze o pomoc gdzie i z kim moge w Warszawie i okolicach pogadac, aby mi katy i kierownice ustawil IDEALNIE PROSTO.
Dziekuje z gory na info.

ludek 

Moje BMW: !
Miejscowość: ???
Wysłany: 2009-06-01, 13:44   
   Imię: ?

plboniecse napisał/a:
(...) Jakie serwisy polecacie (...)

Zajrzyj do "Polecanych" na stronie głównej forum.

KGB 
Mechanik

Moje BMW: Nazca M12
Miejscowość: Ełk/wawa
Wysłany: 2009-06-01, 16:29   
   Imię: Cyś

nie masz tam jakiegos wynalazku bmw na przekladni planetarnej ? nie wiem czy wsadzali do jedynek ,wiec pytam

jezeli uklad klasyczny to masz pewnie problem z katem wyprzedzenia sworznia zwrotnicy na jednym kole - moze w cos ostro przywaliles jednym kolem

plboniecse 
*Początkujący*
PLBONIECSE

Moje BMW: E87 118d 2008
Miejscowość: Warszawa
Wysłany: 2009-06-02, 15:26   
   Imię: Sebastian

Witam,
osobiscie nie przywalilem w nic - samochod mam od 2 miesiecy, kupiony jak mial 9500km przebiegu z PREMIUM SELECTION. Druga sprawa to to ze ma wspomaganie elektryczne, nie klasyczna pompe itd. Geometria byla robiona. Ale moze rzeczywiscie zwroce uwage na "problem z katem wyprzedzenia sworznia zwrotnicy na jednym kole". Geometria to powinna wykazac.... a skoro byla robiona to dlaczego tego nie ustawili.
I rzeczywiscie moze byc wrazenie jak by wspomaganie przy skretach dzialalo z rozna sila?
Sebastian

PS> masz godnych fachowcow do polewcania z SUPER sprzetem do geometri co siedza w BMW i znaja sie na tym co robia? (Wawa)

KGB 
Mechanik

Moje BMW: Nazca M12
Miejscowość: Ełk/wawa
Wysłany: 2009-06-02, 16:18   
   Imię: Cyś

zazwyczaj pod pojeciem sprawdzania ,czy robienia geometrii kryje sie poprostu sprawdzenie/zrobienie zbieznosci - moze dlatego ,ze na mcpersonie pozostale katy sa zazwyczaj nieregulowane ,ale jak cos sie stanie z wahaczem to oczywiscie ulegaja zmianie,

nie znam zakladow ,pytaj tego skrzata wyzej, bo on sie ostatnio jaral jakims zakladem co "komputerowo" sprawdza geometrie

Odpowiedz do tematu